DTA-Technik
DTA-Technik
UDT
Serwis TT
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
urządzenia
markowe
akcesoria
firmowe
szkolenia
praktyczne
sklep firmowy

Urządzenia przeciskowe

Grundomat

Najpopularniejsze urządzenie przeciskowe do wykonywania niesterowanych przejść instalacyjnych w zakresie średnic od 45 do 180mm. Kret do przecisków ze względu na swoje niepowtarzalne zalety jest uznawany za najlepsze urządzenie przeciskowe na świecie i na dzień dzisiejszy stosują go już tysiące Użytkowników na wszystkich kontynentach.

Podstawową cechą różniącą urządzenie GRUNDOMAT od innych maszyn przeciskowych tego typu jest zastosowanie w nim ruchomej głowicy, która pracuje w systemie „dwutaktowym” (patent TT). Dzięki temu kret do przecisków charakteryzuje się niepowtarzalną celnością i energią uderzenia.

Urządzenie przeciskowe w I takcie niszczy przeszkodę, a dopiero następnie zostaje przemieszczony korpus. Istotną różnicą jest również technologia wykonania urządzenia i zastosowany materiał. GRUNDOMAT produkowany jest z pełnego materiału (wałka), a użyty do jego produkcji materiał wytwarzany jest specjalnie wg receptury TRACTO-TECHNIK GmbH.

Elastoblok oraz teflonowe uszczelki zapewniają precyzyjne sterowanie, niezawodność i niskie zużycie powietrza. GRUNDOMAT jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny kształt. Technologia wykonywania przecisków urządzeniem przeciskowym GRUNDOMAT należy do najprostszych z dziedziny technologii bezwykopowych.

Do wykonania przejścia wymagane są jedynie: kret do przecisków GRUNDOMAT z osprzętem podstawowym, kompresor, wykop startowy oraz wykop wyjściowy (nie zawsze, ponieważ GRUNDOMAT wyposażony został w bieg wsteczny). Obsługa urządzenia to jedynie dwie osoby (są firmy w których przeciski wykonuje jeden pracownik), a logistyka wymaga samochodu do 3,5 ton z hakiem holowniczym.

Wersja „NG” została wprowadzona do sprzedaży w roku 2019.     Wg uśrednionych danych tłok GRUNDOMATa uderza rocznie ok. 30 000 000 razy, a okres eksploatacji to nawet powyżej 10 lat.

 

GrundoRAMy są rodziną najmocniejszych i najtrwalszych maszyn do wbijania rur stalowych na świecie. GRUNDORAM Apollo jako jedyne urządzenie na naszym globie wbija rury stalowe o średnicy 4000mm. Swój sukces GRUNDORAM „F” zawdzięcza najwyższej technologii wykonania oraz niepowtarzalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Urządzenie do wbijania rur stalowych zostało pozbawione jakichkolwiek połączeń gwintowych w swojej konstrukcji. Miejsca połączeń gwintowych są najsłabszym ogniwem urządzeń wytwarzających udar. Tłok wykonywany jest z dwóch części o różnych parametrach wytrzymałościowych, a korpus nie zależnie od średnicy urządzenia produkowany jest z pełnego materiału (wałka).

Materiał na konstrukcję GRUNDORAM wytwarzany jest wg specjalnej receptury TRACTO-TECHNIK GmbH. Niskie zużycie powietrza (niskie koszty eksploatacji) oraz niezawodność w każdych warunkach zapewniają uszczelki teflonowe.   Maszyny do wbijania rur stalowych występują również w odmianie „MINI” z biegiem wstecznym,znajduje on zastosowanie w szczególnie ciasnej zabudowie oraz w krakingu dynamicznym. GRUNDORAM jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny wygląd.

Wg uśrednionych danych tłok GRUNDORAMa uderza rocznie ok. 25 000 000 razy, a okres eksploatacji przekracza często 10 lat. Szczegółowe informacje na stronie grundomat.pl

Prezentujemy podstawowe parametry i usługi. Nasza oferta jest znacznie szersza. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.