DTA-Technik
DTA-Technik
UDT
Serwis TT
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
+48 62 505 78 78 Pn - Pt 08:00 - 16:00 Bachorzew, ul. Graniczna 2 63-200 JAROCIN
urządzenia
markowe
akcesoria
firmowe
szkolenia
praktyczne
sklep firmowy

Urządzenia przeciskowe

Grundomat

Najpopularniejsze urządzenie przeciskowe do wykonywania niesterowanych przejść instalacyjnych w zakresie średnic od 45 do 180mm. Kret do przecisków ze względu na swoje niepowtarzalne zalety jest uznawany za najlepsze urządzenie przeciskowe na świecie i na dzień dzisiejszy stosują go już tysiące Użytkowników na wszystkich kontynentach.

Podstawową cechą różniącą urządzenie GRUNDOMAT od innych maszyn przeciskowych tego typu jest zastosowanie w nim ruchomej głowicy, która pracuje w systemie „dwutaktowym” (patent TT). Dzięki temu kret do przecisków charakteryzuje się niepowtarzalną celnością i energią uderzenia.

Urządzenie przeciskowe w I takcie niszczy przeszkodę, a dopiero następnie zostaje przemieszczony korpus. Istotną różnicą jest również technologia wykonania urządzenia i zastosowany materiał. GRUNDOMAT produkowany jest z pełnego materiału (wałka), a użyty do jego produkcji materiał wytwarzany jest specjalnie wg receptury TRACTO-TECHNIK GmbH.

Elastoblok oraz teflonowe uszczelki zapewniają precyzyjne sterowanie, niezawodność i niskie zużycie powietrza. GRUNDOMAT jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny kształt. Technologia wykonywania przecisków urządzeniem przeciskowym GRUNDOMAT należy do najprostszych z dziedziny technologii bezwykopowych.

Do wykonania przejścia wymagane są jedynie: kret do przecisków GRUNDOMAT z osprzętem podstawowym, kompresor, wykop startowy oraz wykop wyjściowy (nie zawsze, ponieważ GRUNDOMAT wyposażony został w bieg wsteczny). Obsługa urządzenia to jedynie dwie osoby (są firmy w których przeciski wykonuje jeden pracownik), a logistyka wymaga samochodu do 3,5 ton z hakiem holowniczym.

Obecnie w ofercie znajdziecie Państwo dwie wersje urządzeń przeciskowych GRUNDOMAT Typ „P” oraz nowość typ „N” z głowicą „koronową”. Nowy GRUNDOMAT posiada jeszcze większą energię oraz charakteryzuje się jeszcze lepszą celnością niezależnie od warunków, w których pracuje. Udoskonalona została również ochrona połączeń gwintowych. Urządzenie posiada dwa tryby pracy.

Wersja „N” została wprowadzona do sprzedaży na początku roku 2011. Wg uśrednionych danych tłok GRUNDOMATa uderza rocznie ok. 30 000 000 razy, a okres eksploatacji to nawet powyżej 10 lat.

Grundoram

GrundoRAMy są rodziną najmocniejszych i najtrwalszych maszyn do wbijania rur stalowych na świecie. GRUNDORAM Apollo jako jedyne urządzenie na naszym globie wbija rury stalowe o średnicy 4000mm. Swój sukces GRUNDORAM „F” zawdzięcza najwyższej technologii wykonania oraz niepowtarzalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Urządzenie do wbijania rur stalowych zostało pozbawione jakichkolwiek połączeń gwintowych w swojej konstrukcji. Miejsca połączeń gwintowych są najsłabszym ogniwem urządzeń wytwarzających udar. Tłok wykonywany jest z dwóch części o różnych parametrach wytrzymałościowych, a korpus nie zależnie od średnicy urządzenia produkowany jest z pełnego materiału (wałka).

Materiał na konstrukcję GRUNDORAM wytwarzany jest wg specjalnej receptury TRACTO-TECHNIK GmbH. Niskie zużycie powietrza (niskie koszty eksploatacji) oraz niezawodność w każdych warunkach zapewniają uszczelki teflonowe.   Maszyny do wbijania rur stalowych występują również w odmianie „MINI” z biegiem wstecznym,znajduje on zastosowanie w szczególnie ciasnej zabudowie oraz w krakingu dynamicznym. GRUNDORAM jest tylko jeden, pozostałe urządzenia mają jedynie podobny wygląd.

Wg uśrednionych danych tłok GRUNDORAMa uderza rocznie ok. 25 000 000 razy, a okres eksploatacji przekracza często 10 lat. Szczegółowe informacje na stronie grundomat.pl